perde nasıl yıkanır?stor perde nasıl yıkanır?korniş nasıl takılır?

Perde nasıl yıkanır?
Perde Yıkama konusunda teknikler kumaşın hammedde içerigine göre degişir .
Günümüz perdelik kumaşları genellikle %70 polyester %30 keten veya pamuk karışımıdır.
Polyester agırlıklı tüller 30 derece sıcakılıgın üstünde yıkanmamalıdır çünkü polyesterin erime derecesi düşüktür ve 30 derecenin üstünde sıcaklıklar kumaşın buruşmasına dolayısı ile ebatın küçülmesine sebebiyet verir. Tabi formu bozulan kumaş haliyle piledede durmayacaktır.
Dolayısı İle bütün tüllerinizi 30 derecede yımanız tülün saglıgı açısından önemlidir.
Perde Nasıl beyazlatılır?
Perdelerinizi yıkamadan önce bir legen yada küvetin içinde ılık sodalı suda 1 saat bekletirsenizseniz perdelerinizin üzerindeki tüm kir ve lekeler yumuşayacaktır ve yıkandıgında kolaylıkla lekeler çıkacak.
Perdelerinizi agır deterjanlarla yıkamayın agır deterjanlar veya çamaşır suları renklerini soldurur.Beyazlatmak isterken perdeleriniz grileşir.

Tül Perde Nasıl Ütülenir
Tül perdelerin ilk ütüsü genellikle dikimden önce ve sonra perde dikim atolyecileri tarafından yapılır. Siz perdenizi yıkadıktan sonra nemli iken asarsanız ilk ütü formunu koruyacaktır ve perdeyi ütülemeniz gerekmeyecek.
Perde Yıkaması ve sonrasında yapılması gereken önemli husular.
1: Perdenizi en yüksek 30 derece yıkamalısınız.

2: Peredelerinizi yıkarken agır kimyasal deterjanlar yerine çamaşır sodasını tercih etmelisiniz.

3:Perdelerinizi yıkadıktan hemen sonra makinede veya sepette bekletmeden nemliyken aslmalısınız eger makineden çıktıktan sonra 10 dakikadan fazla perdeleriniz yıgılı şekilde beklerse ısı degişikliginden ütüleri bozulacaktır ve perdenizi ütülemek zorunda kalacaksınız.Ütülemez iseniz perde buruşur kırışır ve pilede durmaz.Unutmayın yıkadıktan sonra 10 dakika içinde perdelerinizi asınız.
Diger Perde Yıkama Konuları için Aşagıdaki Linkleri Tıklayarak gerek konuyla ilgili bilgi alabileyceginiz sayfalara geçiş yapabilirisniz.
Stor Perde Nasıl Yıkanır?
Kruvaze Perde nasıl yıkanır?
Stor Perde Nasıl Takılır?
Stor perde montajı nasıl yapılır?
Zebra Perde Nasıl Yıkanır?
Zebra perde montajı nasıl yapılır?

.


.

Sahne Perdeleri

Eminönü perdeci,Eminönü perde montaj,Eminönü perdeciler,Eminönü korniş montaj ustasıı

Perde dikiş atolyemiz mevcuttur 30 kişilik uzman dikiş ve montaj ustası ile istanbulun ve nitelikli abiye dikiş atolyesine ve montaj ekibine sahibiz .

Mobil servis araclarımız ile perde montajı konusunda İstanbul ve çeveresinde hizmet veriyoruz.